CZECH    ENGLISCH

Newsreel

Babí léto odstartovaly valašské cimbálovky

12. ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto zahájily neformálním setkáním v kouzelném prostředí Schlattauerovy kavárny mezříčské cimbálové muziky.
V prostoru vonícím nejen kávou a dřevěnými prvky interiéru zazněly první tóny huslí, basy, cimbálu a klarinetu krátce po středeční devatenácté hodině.
Novinky ve svém repertoáru představila nejmladší „domácí“ cimbálovka Bača s primášem Lukášem Krupou. Repertoár muziky je soustředěn především na písně valašské – nejvíce z okolí Valašského Meziříčí.
Následovala CM Valašsko pod vedením primáše Vojty Gerly s obsazením skvělými muzikanty z povodí řeky Bečvy – rožnovské i vsetínské a repertoárem často přesahujícím hranice Valašska, ale zato posluchačsky velmi oblíbeným.
Třetí muzikou účinkující v tomto zahajovacím pořadu byla muzika se zkratkovitým názvem K-G-B. Kapela, jejíž počátky sahají do sedmdesátých let minulého století, kdy vystupovala nejvíce pod hlavičkou LŠU a souboru Mezříčan se setkala opět po 39 letech od posledního účinkování. Dnes je doplněna o mladší příslušníky 2 rodin s příjmeními Kratochvíl – Gerla – Bryol – Bučo. A velmi milým pro všecky – hlavně starší členy muziky – bylo setkání s původními členy – Majkou Hrabovskou – sólovou zpěvačkou s podmanivým hlasem a kontrášem Mirkem Grigou, který pro pár společných písniček vážil cestu ze Šumperka.
Zajímavostí večera bylo účinkování Vojty Gerly ve vše třech kapelách – ovšem pokaždé v jiné roli a s jiným nástrojem.
Průvodce večerem představil nejen jednotlivé kapely a jejich členy, ale seznámil publikum, které opět kavárnu zaplnilo skoro do posledního místa, s dalším programem festivalu – nejen ve Valašském Meziříčí, ale i v Hustopečích nad Bečvou a Kelči.

http://
15.09.2016 Autor:

NEWSREEL
Babí léto 2018 odstartovalo
Třináctý ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto byl ve středu 12. září zahájen setkáním mezříčských muzikantů v příjemném prostředí Schlattauerovy kavárny.
Program zahájila dětská cimbálová muzika CimBart s primášem Ště ... vice
23.09.2018 | autor:
Program - Babí léto 2018
... vice
17.08.2018 | autor:
Babí léto 2018
Třináctý ročník festivalu Babí léto se uskuteční ve dnech 13. až 16. září 2018 – opět ve Valašském Meziříčí, Hustopečích nad Bečvou a Kelči.
Hlavním festivalovým dnem bude sobota 15. září, kdy se v amfiteátru u zámku Kinských představí ... vice
17.01.2018 | autor: BR
Babí léto 2016 den poté …
Je pondělí 19. září 2016 dopoledne. Pohlížím z okna na kapky vody stékající z listů ořešáku, dešťové vody, jejíž množství od rána doplňuje drobné mžení. Hledím do hustých šedivých mraků směrem k Radhošti – zdali se aspoň na chvíli podaří z ... vice
20.09.2016 | autor: C. Bryol
Babí léto odstartovaly valašské cimbálovky
12. ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto zahájily neformálním setkáním v kouzelném prostředí Schlattauerovy kavárny mezříčské cimbálové muziky.
V prostoru vonícím nejen kávou a dřevěnými prvky interiéru zazněly první ... vice
15.09.2016 | autor:
2008©babileto.com | web-klanica.cz